finanse osobiste

Matematyka i finanse osobiste? Liczyć trzeba umieć! Pragnę zaprezentować kilka publikacji, które mnie zaskoczyły, wręcz wprawiły w osłupienie. Zaprezentuję tylko kilka, w księgarni można znaleźć kilkanaście. Polecam młodzieży, dwudziestolatkom, trzydziestolatkom i wszystkim, którzy chcą w swoim życiu coś zmienić. To coś dotyczy bardzo ważnej sfery naszego życia - finansów.

POMOC W ROZWIĄZANIU PROBLEMÓW ZNAJDZIESZ TUTAJ


BOGATY OJCIEC, BIEDNY OJCIEC

C Z W A R T A - D R O G A

Czym jest „Czwarta droga” i czy jest to droga, którą chciałbyś iść?

Pierwsza droga — stagnacji — od wypłaty do wypłaty, bez specjalnych wyzwań, ale też bez większych możliwości, naturalnie zanikającą wskutek określonych czynników.
Druga droga— pod wiatr — droga ciągłej walki o przetrwanie, zmagania się z otoczeniem, żeby wystarczyło na rachunki; najczęściej występująca. „Samopodtrzymująca” się wskutek towarzyszących jej zjawisk, które niepozornie, lecz stale, trzymają jak w uścisku, nie pozwalając wyrwać się z obranego i ustalonego kierunku, który prowadzi donikąd.
Trzecia droga— zmarnowanych możliwości — droga w ograniczonym dostatku; ostrożnego, ale raczej powolnego powiększania stanu posiadania, bo nie znamy własnych możliwości i instrumentów, zasad czy praw natury. Mogłyby one przynieść coś wielkiego, ale tak nie jest, ponieważ nie dajemy im, a tym bardziej sobie, żadnych szans.
Czwarta droga — do finansowej wolności — droga świadomego zarządzania własnymi finansami, z celem na określonym poziomie wolności finansowej, pełna wyzwań i ryzyka, ale dzięki temu prowadząca do prawdziwej wolności".
Pozycję można również zamówić w formie audiobooka.

#################################
Długi to twardy orzech do zgryzienia. Zaciągamy je, żeby mieć gdzie mieszkać, czym jeździć, by móc cieszyć się życiem na wyższym poziomie, by mieć pieniądze na leczenie najbliższych. Czasem jednak okazuje się, że z przyjaciela stają się wrogiem. Dzieje się tak, gdy przydarza się coś nieprzewidzianego – jeden z małżonków traci pracę, zaczyna nie starczać pieniędzy na pokrycie wszystkich wydatków, dopada nas choroba. W obliczu takich sytuacji trudno nazwać dług naszym przyjacielem, staje się on bowiem pułapką.
Jak wydostać się lub uchronić przed pułapką kredytową? Jak spłacić dług? Jak zwiększyć swoją zdolność kredytową? Te właśnie informacje znajdują się w książce “Finansowy spokój”. Została ona napisana dla osób, które chcą skutecznie poradzić sobie ze swoimi długami.

####################
ZARABIANIE PRAWDZIWYCH PIENIĘDZY

Wszystkie księgarnie (tradycyjne i internetowe) pełne są książek o łatwym i szybkim zdobywaniu pieniędzy. Tylko że jakimś dziwnym trafem ta ogromna liczba publikacji nie przekłada się na wzrost bogaczy w Polsce, a raczej jest wręcz przeciwnie.
Drogę do dużych pieniędzy wyznaczają małe, ale mądre decyzje. Pierwszą z takich decyzji jest inwestycja w tę książkę. Wiem, że zastanawiasz się, czy jest ona warta przeczytania. Powiem Ci coś. Nie dowiesz się tego, jeśli jej nie przeczytasz.

Pozycję można również zamówić w formie audiobooka.

#########################################

Sklepy kuszą mnogością dóbr, banki namawiają na „darmowe” kredyty. Jak tu łatwo o pułapkę i naprawę zmarnowanie sobie życia? Wielu te obietnice urzekły. Spłata za X lat jest tak odległa, jakoś to będzie. Przychodzi zwykły dzień i zaczyna się dramat! Jak żyć z takim długiem? Kontrola własnych wydatków to bardzo ważna umiejętność, a inwestycja we własny dług to już sztuka! Aktywa, pasywa, majątek netto, niezależność finansowa, wolność finansowa, – co to jest? Większość zainteresuje określenie wolność finansowa. Dobrze się kojarzy, każdy z nas chce być wolny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz